« Всі Події

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Українсько-польські відносини: важкий тягар минулого і сучасні виклики (до 70-річчя акції «Вісла»)»

20 Квітня o 12:20 - 18:30

ПРОГРАМА

Відкриття – 12.20,  аудиторія П-5

Модератор – проф. Володимир Трофимович

Вітальне слово ректора Національного університету «Острозька академія», доктора психологічних наук, професора, Героя України Пасічника Ігоря Демидовича

Доповіді:

1. Пошуки українсько-польського порозуміння у волинському прикордонні міжвоєнного періоду.

Руслана Давидюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету.

1. Про спірні проблеми у вивченні українсько-польських відносин в роки Другої світової війни.

Леонід Зашкільняк, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського національного університету ім. І. Франка.

1. Без Гедройця, або деякі міфи про «волинську різанину».

Петро Кралюк, доктор філософських наук, професор, перший проректор з навчально-наукової роботи НаУОА.

1. Спроби примирення українського та польського націоналістичного підпілля у роки Другої світової війни.

Олег Ленартович, доктор історичних наук, професор кафедри нової та новітньої історії України Східноєвропейського національного університету ім. Л. Українки.

1. Образи «свого» та «чужого» у письмових документах ОУН(б) і польських прорадянських органів влади (Закерзоння 1944-1946 рр.).

Володимир Ковальчук, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

1. Українсько-польське протистояння 1942-1947 рр. у документах ГДА СБУ.

Ярослав Антонюк, кандидат історичних наук, співробітник Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

1. Українсько-польський конфлікт у роки Другої світової війни в спогадах Данила Шумука.

Юрій Фініковський, аспірант кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУОА.

1. Суспільно-політичні передумови та наслідки акції «Вісла».

Володимир Трофимович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ім. М. П. Ковальського.

1. Ставлення Радянського Союзу до акції «Вісла».

Ігор Ільюшин, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин Київського славістичного університету.

20 Квітня
Час: