• Ця подія минула.

До Острога їде мандрівна виставка

21 Листопад, 2016 o 08:00 - 25 Листопад, 2016 o 17:00

В понеділок, 21 листопада у Національному університеті відбудеться відкриття Мандрівної освітньої експозиції «Кожен має право знати свої права». Регіональним координатором Виставки є Рівненська громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини.

Також під час офіційного відкриття Мандрівної виставки відбудеться одразу дві презентації книг – Пам’ятки учасника АТО (розробленої ГО «Юридична сотня») та 4-томника про діяльність Української Гельсінської Групи (видання Харківської правозахисної групи).

У Національному університеті “Острозька академія” виставка проходитиме з 21 по 25 листопада (другий поверх у Центральному корпусі університету). Упродовж усіх трьох тижнів, групи гідів-школярів або студентів проводитимуть екскурсії виставкою, допомагаючи краще зрозуміти її зміст. Такі активні покази відбуватимуться з понеділка по п’ятницю о 12.00, 14.00 та 15.00. Кожна екскурсія триває близько 40 хвилин. На такі покази запрошуються групи школярів, однак кожен бажаючий може долучитися до групи у відповідний час.

Окрім того, Виставка є доступною до перегляду в усі години роботи установи, в якій перебуває експозиція. Вхід на Виставку безкоштовний.

Екскурсії по Виставці проводять молоді гіди – учениці старших класів середньої школи – зокрема НВК “Острозька ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія”, які пройшли спеціальне навчання за принципом «рівний-рівному».

Паралельно із самою Виставкою у НУ “Острозька академія” відбуватиметься низка заходів, присвячений 40-річчю створення Української Гельсінської Групи.

Програма заходів додається.

Також Університет забезпечить проведення екскурсій загадковими та атмосферними куточками цього історичного місця.

До приїзду в Острог, впродовж двох тижнів з 7 по 18 листопада Виставка розміщувалася у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці в м. Рівному.

Тож запрошуємо усіх на офіційне відкриття виставки у Національному університеті «Острозька академія» в  Лабораторії журналістської майстерності J.Lab об 11.00,  а також на інші цікаві заходив рамках ціє виставки впродовж цілого тижня.

Для Довідки:

Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої права» та методичний посібник по роботі з нею були розроблені у 2011 році громадською організацією-членом УГСПЛ MART http://mart-ngo.org.ua/uaза підтримки Міжнародного фонду “Відродження”http://www.irf.ua/i з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”http://edu.helsinki.org.ua/, як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини. Це дає можливість використовувати зазначені продукти в якості допоміжних матеріалів для навчання, стимулювати дискусію навколо проблем прав людини.

ГО «МART» – незалежна неполітична неприбуткова організація, яка бачить своїм завданням розвиток громадянського суспільства, навчання та просвітництво в сфері прав людини, моніторинг дотримання прав людини, відстоювання суспільних інтересів з використанням механізмів захисту прав людини.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID),

надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор.

Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку

надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov

та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

*Інформація про Пам’ятку учасника АТО

Ця пам’ятка розроблена Громадською Організацією «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, та Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях. Матеріал викладений в чотирьох розділах.

*Інформація про 4-томник про діяльність УГГ

У першій книзі 4-томника впорядковані ключові особистості УГГ. А у три інші книги включені документи УГГ, її меморандуми, інформаційні бюлетені, спільні та деякі індивідуальні заяви членів Групи, окремі документи, що характеризують як діяльність Групи в цілому, так і діяльність окремих членів, фотознімки та біографічні довідки про всіх членів Групи.

ПОДЯКИ

Також висловлюємо щиру подяку Управлінню освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради, Відділу освіти виконавчого комітету Острозької міської ради та Відділу освіти Острозької РДА за активне сприяння у проведенні мандрівної експозиції “Кожен має право знати свої права” в місті Рівне та Острозькому районі Рівненської області; Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці та Національному університету “Острозька академія” за надання приміщень та організаційної підтримки щодо розміщення Виставки, а також адміністраціям та педагогам Рівненської української гімназії, НВК “Острозька ЗОШ І-ІІІст.-гімназія” за співпрацю та інформаційному ресурсу Infohub за інформаційну підтримку!

Програма мандрівної експозиції “Кожен має право знати свої права”

21 Листопад, 2016 o 08:00
25 Листопад, 2016 o 17:00