Презентація книги проф.. Йоханана Петровського-Штерна “Анти-імперський вибір. Постання українсько-єврейської ідентичності”

12 Червня o 17:30 - 19:00

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИГИ

12 червня о 17.30 в ауд. № П5 відбудеться презентація книги проф.. Йоханана Петровського-Штерна “Анти-імперський вибір. Постання українсько-єврейської ідентичності” (Критика, 2018).

Подібно до представників будь-якої іншої упослідженої етнічної групи, єврейські еліти модернізувалися, інтеґруючись у панівну культуру, найчастіше – державну або імперську. Вони вибирали німецьку мову в Чехії, французьку в колоніях Північної Африки, російську на теренах Наддніпрянщини, Слобожанщини та Південної України. Видана англійською мовою 2009-го року в Yale University Press, книжка пропонує важливу поправку до цієї моделі. Тут ідеться про євреїв, які обрали собі інтеґрацію в бездержавну неімперську культуру – в націонал-демократичне середовище пригніченого сколонізованого народу.

На прикладі життя і творчості Грицька Кернеренка, Івана Кулика, Раїси Троянкер, Леоніда Первомайського і Мойсея Фішбейна – п’яти письменників і письменниць останнього століття, які виросли переважно в їдишемовному та російськомовному середовищі, але зрештою прийшли в українську літературу, автор пропонує розглянути мовний і культурний вибір, у ґрунті речі супротивний щодо звичаїв єврейської інтеґрації, імперського асиміляційного вектора і традиційного вибору на користь самозбереження.

Модеруватиме презентацію директор Центру юдаїки НаУОА Дмитро Цолін.

Йоханан Петровський-Штерн  – народжений у Києві американський і український історик, філолог, дослідник культури, есеїст і перекладач. 2001-го року захистив докторську дисертацію з новітньої єврейської історії в Брендайзькому університеті (Волзем, Масачусетс). Професор єврейських студій на історичному факультеті Північно-Західного університету в Чикаґо. Нині Петровський-Штерн досліджує та викладає ранньомодерну і модерну історію євреїв, проблеми українсько-єврейських стосунків і слов’янсько-єврейських літератур, історію єврейського містицизму та кабали.

12 Червня
Час:

Центр юдаїки при Національному університеті “Острозька академія”

аудиторія П-5, НаУ “ОА”