Пропонуємо курс лекцій Йоханана Петровського-Штерна професора єврейської історії Північно-Західного університету (Чикаго, США)

7 Червня o 14:00 - 15 Червня o 17:00

ЦЕНТР ЮДАЇКИ ПРИ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ «ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ»

за сприяння ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (UkrainianJewish Encounter)

Пропонує курс лекцій

Йоханана Петровського-Штерна

професора єврейської історії Північно-Західного університету (Чикаго, США)

«ЄВРЕЇ ТА УКРАЇНЦІ: ТИСЯЧОЛІТТЯ СПІВІСНУВАННЯ» Частина ІІ (1917-2017 рр.)

Курс триватиме з 7-го по 15-е червня 2018 року, охоплює 8 лекцій (2 пари кожного дня із перервою); після успішного завершення курсу студентам буде подаровано примірник книги Павла-Роберта Маґочія та Йоханнана Петровського-Штерна «Євреї та українці: тисячоліття співіснування» (нове видання, 2018), а також сертифікат Центру юдаїки при Національному університеті «Острозька академія».

Курс розрахований на студентів бакалаврату старших курсів, магістрантів, аспірантів, докторантів та всіх, хто цікавиться історією євреїв та культурою та історією України.

Запрошуються студенти Національного університету «Острозька академія», а також студенти та учасники з іншим міст України.

Лекції відбуватимуться українською мовою з 7-го по 15-те червня 2018 року з 14.00 – 17.00 в аудиторії № 6.

Вимоги до учасників: регулярне відвідання лекцій, активна участь в обговоренні матеріалу, написання міні-курсової роботи (12 стор.). З питаннями реєстрації, а також про поселення (для учасників з інших міст) звертатися до директора Центру Цоліна Дмитра Васильовича, електронна адреса: dmytro.tsolin@oa.edu.ua.

Контакти лектора: Йоханан Петровський-Штерн, Northwestern University, 1881 Sheridan Road, Harris Hall, Room 317, Evanston, Il 60208, USA yps@northwestern.edu.

ЄВРЕЇ ТА УКРАЇНЦІ

Частина друга,

1917—2017

Цей курс має на меті розглянути єврейсько-українські стосунки—а також історію і культуру єврейського народу на українських землях—як невід’ємну частину власне української історії та як динамічний феномен, який неможливо зрозуміти без широкого контексту історії та культури України. Євреї та українці—на довгому відрізку східно-європейської історії—виявляються двома субалтернами, двома колонізованими меншинами, які наближаються один до одного за своїми культурно-політичними параметрами. Такий інноваційний підхід дозволяє переглянути і дати несподівано нову оцінку багатьом моментам українсько-єврейської історії. Основну увагу буде приділено культурній, економічній, релігійній, політичній україно-єврейської інтеракції між євреями та українцями на широкому тлі історії України XX століття, безпосередньо після лютневої революції 1917 року . Під час інтерактивних занять лекційно-семінарського типу, слухачі обговорюватимуть (вперше перекладені першоджерела – англійською і мовою оригіналу), дізнаються про взаємостосунки між українськими націоналістами та діячами єврейських політичних партій в УНР та ЗУНР. Студенти обміркують з документами в руках, яким чином коренізація створила нечувані умови для українсько-єврейського діалогу і як радянський режим в 1930-х роках обірвав цей процес. Студенти зупиняться на складних проблемах Голокосту та колаборації, проаналізують причини і наслідки державної антисемітської кампанії післявоєнних років. Спеціальну увагу буде присвячено інтенсивному діалогу між українським та єврейським підпіллям в УРСР та в брежнєвському Гулагу — і тому, як українські мислителі переосмислили нову Україну з її етнічними меншинами напередодні й після розпаду СРСР. Цей курс послужить потужним підґрунтям для подальшого вивчення єврейської історії та культури України як частини Центральної та Східної Європи та глибшому розумінню стосунків українців з різними етнічними групами в Україні, в першу чергу—з євреями—на широкому соціокультурному тлі XX і початку XXI століття.

7 Червня o 14:00
15 Червня o 17:00

Центр юдаїки при Національному університеті “Острозька академія”

аудиторія 6, НаУ “ОА”